РЕДУКЦИОН - в торговой системе Агрокси это эффективный способ выгодно продать урожай. Пшеница Мягкая Класс 2 c 11:00 по 11:30, Пшеница Мягкая Класс 3 c 11:00 по 11:30, Рожь Класс 2 c 11:00 по 11:30, Пшеница Мягкая Класс 6 c 11:30 по 12:00, Кукуруза на кормовые цели c 12:00 по 12:30, Ячмень Фуражн. c 12:30 по 13:00, Ячмень На солод c 12:30 по 13:00, Подсолнечник Класс высший c 13:00 по 13:30, Рапс для техн. целей c 13:00 по 13:30, Соя c 13:30 по 14:00, БОБОВЫЕ Горох Желтый c 13:30 по 14:00, Гречиха Класс 2 c 13:30 по 14:00, Пшеница Мягкая Класс 4 c 15:00 по 15:30, Пшеница Мягкая Класс 5 c 16:00 по 16:30 Для участия в торгах компании необходимо пройти регистрацию и авторизацию.

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

28 апреля 2017 - Директор

В Україні температури вище середніх і відсутність істотних опадів з березня дозволили почати посів зернових раніше звичайного. У південних районах посівна кампанія станом на кінець вже завершена. У центрі і на півночі країни посівні заходи пройшли гладко і теж добігають кінця. Отже, маємо привіт для оптимізму).

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде? 

Погодні умови Європи були сприятливі, що дає надію на хороший врожай. Але були опасіння, що:

  • необхідна більша кількість опадів;
  • похолодання в квітні можуть мати негативний вплив на квітучі посіви.

Незважаючи на всі технології і інструменти, передбачити наслідки погодних умов достеменно не можливо: прогнози врожайності здебільшого засновані на історичних тенденціях або середні значення.

Нестачу опадів цієї весни зафіксували майже у всій Європі: Бельгія, південь Великобританії, північ Іспанії, Люксембург, північний схід Франції та Західна Німеччина.

Низькі мінімальні температури, які встановилися в другій половині квітня і закінчились лише в кінці поточного місяця, швидше за все, вплинуть на квітучі посіви в вказаних регіонах Європи і ми всі вже, звичайно, поінформовані про аномально низькі температурні умови у Франції, що змушують виноградарів приймати невідкладні заходи по збереженню лози та врожаю.

Нижче представлені малюнки, що зображають:

Перший малюнок - негативний вплив погодних умов, що в березні-квітні 2017р., де оранжевим кольором зображено вплив у період цвітіння, а сірим - у період росту.

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

Другий малюнок - надзвичайні погодні умови: заморозки та нестача опадів в період березень-квітень 2017 р., де червоним позначено дефіцит опадів, а блакитним - вплив заморозків.

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

Як бачимо, значний дефіцит дощів (за даними MARS - аномально засушливий період) -  в північній Іспанії, Італії.

Посушливі погодні умови, але вже не з таким високим ризиком були зареєстровані також у Франції, Великобританії, Бельгії, Люксембурзі та Німеччині. Помірна посуха не так впливає тут на стан посівів, як на підтримку накопичення біомаси: для її накопичення необхідні опади (дощ).

Що ж до низьких температур - то їх вплив очікується на культури в період цвітіння в східній частині Франції, західної та південної Німеччини, в центральній Європі (Чехія, Словаччина, Австрія, Угорщина, Словенія), Румунії і Балканському регіоні. Крім того, заморозки спостерігаються і прогнозуються у Туреччини, де озимі культури в центральних районах вже постраждали від низьких температур. Марокко і Алжир навесні 2017 р. мали недостачу кількості опадів, однак реальний вплив на врожай такі аномалії можуть мати лише в деяких районах Алжиру.

Агрометеорологічний прогноз березень-квітень 2017 р. зображено на наступному малюнку.

 

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

Погодні умови протягом періоду березень-перша декада квітня були в цілому тепліше ніж зазвичай для більшої частини Європи (від 2 до 5 °С, за винятком Скандинавії, Піренейського півострова, Італії, східній частині Туреччини).

Після 10 квітня відбулось прогнозоване інтенсивне вторгнення холодних повітряних мас, що супроводжувалось снігопадами, досягло Центральної та Східної Європи: ми спостерігали різке падіння температури і ряд нічних заморозків.

Наступний малюнок ілюструє кумулятивну кількість опадів у період березень-квітень 2017 р.

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

Як бачимо, дефіцит опадів був характерний для Карпатського басейну, східної і центральної частині України і північного заходу Туреччини ще з середини листопада в тій чи іншій мірі, про що свідчить аномалія від’ємного кліматичного водного балансу. Кількість опадів вище середнього мало місце тільки уздовж західного узбережжя Великобританії, в Норвегії, південної Франції, східній Іспанії і в деяких континентальних регіонах, таких як Чеська Республіка, східна Польща, східні райони країн Балтії, західна Білорусь і північний схід європейської частини Росії. 

Погодні умови в Україні і прогнози на врожай.

Посівна площа під озимими зерновими офіційно повідомляється на 6,1 млн га, що на 1 % більше у порівнянні з 2016 р.

Через надмірні опади протягом жовтня-листопада було відкладено зимові посіви до середини листопада. Посадка ранніх ярих зернових культур почалася пізніше, ніж зазвичай в березні через несприятливі погодні умови.

За даними Міністерства сільського господарства на кінець лютого, 37 відсотків посівів знаходяться в доброму стані. В березні цей показник досяг 43 %. Таким чином, не спостерігалося майже ніякого повторного посіву озимої пшениці в цьому році.

 На наступному малюнку зафіксована мінімальна (синій колір), максимальна (червоний колір) і середня (чорний колір) денна температура по Київській області України за період березень-квітень 2017 р.

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

З початку березня температура залишалася на рівні 3-4 °C вище середнього. М'які температури дозволили озимим зерновим відновити зростання.

Вже зараз маємо переконання, що м'яка пшениця в хорошому стані. Температури вище середнього були також сприятливі для ранньої сівби ярого ячменю.

 

Урожай зернових у Європі та в Україні 2017 року. Яким він буде?

З початку березня в Миколаївській області випала половина норми опадів для цього періоду, продовживши дефіцит вологи, що спостерігався в лютому. Як бачимо, нестача опадів компенсувалась опадами після 10 квітня 2017 р. і загрози посухи не вбачається.

В Україні температури вище середніх і відсутність істотних опадів з березня дозволили почати посів зернових раніше звичайного. У південних районах посівна кампанія станом на кінець вже завершена. У центрі і на півночі країни посівні заходи пройшли гладко і теж добігають кінця.

Де перший рядок - кукурудза (maize), другий рядок - пшениця (wheat), третій рядок - ячмінь (barley), четвертий рядок - інші культури.

Отже, маємо привіт для оптимізму).


Похожие статьи:

Пресс-релизы компанийАналитика украинского рынка экспорта кукурузы

БлогЦены на Agroxy

БлогПочему Agroxy - это выгодно, часть 1.

Пресс-релизы компанийКак Украина захватывает лидерство в поставках кукурузы в Китай

Рейтинг: 0 Голосов: 0 448 просмотров
Комментарии (0)