Що ви думаєте про сайт AGROXY?

Елеватори України

Види елеваторів. Щоб забезпечити правильне зберігання зернових культур після збору врожаю, створюються спеціальні комплекси, сертифіковані склади зберігання зернових (для зручності ми будемо їх називати далі «елеватор»), які дозволяють успішно впоратися з подібними завданнями. Сучасний елеватор України може бути хлібоприймальним або заготівельним. У таких комплексах відбувається приймання зернових культур, які надходять від аграрних підприємств за допомогою зерновозів. Урожай піддається обробці, після чого його відправляють на зберігання до моменту, коли виникне необхідність відправити зерно далі за допомогою:

  • Залізничного;
  • Водного;
  • Автомобільного транспорту.

Завдяки розгалуженій мережі подібних підприємств, всі хлібоздавальники отримують можливість зберігати свою продукцію в спеціалізованих умовах. Зазвичай елеватори України розташовуються так, щоб забезпечувати потреби відразу декількох виробників і переробників району. Це дозволяє виключити необхідність тривалого транспортування зернових, а також швидко реалізувати продукцію.

Зерно надходить на елеватори України великими партіями, тому на місці не виходить відправити урожай для тривалого зберігання в повному обсязі. У такій ситуації виникає необхідність в первинній обробці. Елеватор Україна зазвичай займається очищенням врожаю від сміття, його висушуванням і знезараженням. У комплексі відбувається підготовка насіння перед посівом.

Елеватори України ціна

Перевалочний елеватор. Такі елеватори України використовуються для прийому і перевантаження зерна одного сорту для подальшого транспортування іншим транспортом. Вони часто використовуються для прийому врожаю від колективних господарств (колгоспів), фермерських господарств, агропідприємств. Обов'язковою вимогою є розташування комплексу недалеко від різноманітних шляхів сполучення.

У деяких випадках такі елеватори України використовують для тривалого зберігання врожаю. У зв'язку з тим, що процес відвантаження і перевалки є нерівномірним, виникає необхідність в наявності перевантажувальних пристроїв, а також масштабних сховищах. Останні дозволяють накопичити певний обсяг зерна в період хлібозбиральної роботи.

Елеватор Україна

Базисні елеватори. Цей тип елеваторів служить для того, щоб зберігати оперативні запаси, які використовуються для потреб громадян. На підприємства урожай надходить зі спеціальних сховищ (елеваторів), попередньо проходячи обробку. Незважаючи на це, базисні комплекси спеціалізуються саме на сушінні і очищення зерна після його відвантаження. Тут займаються формуванням однорідних партій, що відповідають встановленим вимогам.