Елеватори України

Види елеваторів. Щоб забезпечити правильне зберігання зернових культур після збору врожаю, створюються спеціальні комплекси, сертифіковані склади зберігання зернових (для зручності ми будемо їх називати далі «елеватор»), які дозволяють успішно впоратися з подібними завданнями. Сучасний елеватор України може бути хлібоприймальним або заготівельним. У таких комплексах відбувається приймання зернових культур, які надходять від аграрних підприємств за допомогою зерновозів. Урожай піддається обробці, після чого його відправляють на зберігання до моменту, коли виникне необхідність відправити зерно далі за допомогою:

 • Залізничного;
 • Водного;
 • Автомобільного транспорту.
Элеваторы Украины

Завдяки розгалуженій мережі подібних підприємств, всі хлібоздавальники отримують можливість зберігати свою продукцію в спеціалізованих умовах. Зазвичай елеватори України розташовуються так, щоб забезпечувати потреби відразу декількох виробників і переробників району. Це дозволяє виключити необхідність тривалого транспортування зернових, а також швидко реалізувати продукцію.

Зерно надходить на елеватори України великими партіями, тому на місці не виходить відправити урожай для тривалого зберігання в повному обсязі. У такій ситуації виникає необхідність в первинній обробці. Елеватор Україна зазвичай займається очищенням врожаю від сміття, його висушуванням і знезараженням. У комплексі відбувається підготовка насіння перед посівом.

Елеватори України ціна

Перевалочний елеватор. Такі елеватори України використовуються для прийому і перевантаження зерна одного сорту для подальшого транспортування іншим транспортом. Вони часто використовуються для прийому врожаю від колективних господарств (колгоспів), фермерських господарств, агропідприємств. Обов'язковою вимогою є розташування комплексу недалеко від різноманітних шляхів сполучення.

У деяких випадках такі елеватори України використовують для тривалого зберігання врожаю. У зв'язку з тим, що процес відвантаження і перевалки є нерівномірним, виникає необхідність в наявності перевантажувальних пристроїв, а також масштабних сховищах. Останні дозволяють накопичити певний обсяг зерна в період хлібозбиральної роботи.

Стоимость хранения зерна на элеваторе

Елеватор Україна

Базисні елеватори. Цей тип елеваторів служить для того, щоб зберігати оперативні запаси, які використовуються для потреб громадян. На підприємства урожай надходить зі спеціальних сховищ (елеваторів), попередньо проходячи обробку. Незважаючи на це, базисні комплекси спеціалізуються саме на сушінні і очищення зерна після його відвантаження. Тут займаються формуванням однорідних партій, що відповідають встановленим вимогам.

Елеватори зерносховища

Елеватори України. Територія України вирізняється рівнинним ландшафтом та помірно-континентальним кліматом. Більша частина країни характеризується наявністю чорноземів – найбільш родючим грунтом у світі. Поєднання таких умов дає можливість активно розвиватись сільському господарству. Становлення аграрного бізнеса відбувається завдяки територіям, котрі багаті поживними речовинами у поєднанні з водним режимом.

Щорічно на території Українських чорноземів вирощується більш ніж 60 мільйонів тонн зернових та зернобобових культур. Серед них: пшениця, соняшник, кукурудза, жито, ячмінь, просо, гречиха, овес, горох та багато інших. Так як мова йде про потреби зберігання достатньо великого об'єму врожаю, необхідними являються зерносховища та елеватори Україна.

Элеваторы Украины

Важливість зерносховищ у сільському господарстві. Розвиток та стабільність ринку зернових культур нашої країни в багато чому залежить від роботи зернових сховищ. Елеватор Україна являє собою не тільки зберігання зібраних культур, але й їх калібрування та додаткове просушування. Виробники продукції, фермерські господарства та крупні аграрії перебувають у партнерських відносинах з власниками сховищ.

Елеватори України сприяють як вимогам країни,так і підтримують реалізацію експортного планування. Слід зазначити, що найбільші об’єми виробництва зерна характерні для південних, центральних та східних регіонів країни. Завдяки роботі зерносховищ, щорічно проводиться заготівля величезних обсягів продукції. Портовий елеватор являється необхідним елементом у системі експорта.

Елеватори та зерносховища нашої країни забезпечують підтримку для зернового ринку. Вони сприяють ефективному надходженню врожаю, його переробці та експорту. Елеватори України 2018 працюють в активному режимі на протязі всього року, але у їх діяльності спостерігаються пікові періоди:

 • надходження максимальних об’ємів зернових культур одразу після іх збору відбувається в період з липня по жовтень.
 • найбільш активна експлуатація складів відбувається у листопаді та грудні.

В такі періоди зазвичай виникають потреби у будівництві нових потужностей для зберігання зерна.

Як відбувається заготівля зернової продукції на елеватори? Після збору зерна з поля проводиться його первинна очистка. Далі зерно загружають у спеціальні автомобілі для подальшого транспортування. Частіше за все найбільші виробники укладають договори з найближчими елеваторами, щоб скоротити транспортні витрати. Перша стадія заготівлі зерна відбувається після в’їзду на територію зерносховища транспорта з продукцією.

Для розвантаження зерна елеватори Полтавської області та інших областей України використовують спеціальні автомобілерозвантажувачі, які доставляють сировину на етап зважування. Наступний етап роботи – приймально-очисний. Він виконує функцію очистки від мінеральних та органічних домішок. Після цього зерно направляється на етап просушування, один з найбільш вагомих у процесі заготовки. Сировина з високими показниками вологості не допускається у зерносховище, тому що ефективність її зберігання буде під загрозою.

Экспорт и транспортировка зерновых

Сушка – необхідний етап заготовки. На сьогоднішній день елеватори Полтавської області на інших областей України використовують сучасну технологію сушіння зерна. Це пов’язано з тим, що комбайни значно скорочують терміни збору врожаю. Внаслідок цього належна увага приділяється такому показнику як вологість. Основний метод, який використовується для сушіння, полягає у підвищенні температури зерна за рахунок роботи теплоносіїв. При цьому сучасні сушки працюють таким чином, щоб не тільки висушити зерно, але й видалити з нього зайву вологу.

Вартість зберігання зерна на елеваторі

Зерносховища України. На сьогоднішній день елеватори в Україні в повній мірі забезпечують потреби зернової сфери. Карта елеваторів України нараховує більш ніж 1000 елеваторних та складських комплексів. Більшість з них займається заготівлею наступних культур:

 • пшениця;
 • ячмінь;
 • кукурудза;
 • рапс;
 • соняшник;

Частіше за все сучасні зернові комплекси використовують в якості енергії рідке паливо та газ чи біопаливо. На 2018 рік більше 27% всіх зернових сховищ експлуатують сучасне імпортне чи вітчизняне обладнання ( норії, конвеєри, шнеки, скальператори, сепаратори, сита, сушки, аспіратори).

Елеватори Харківської області та інших областей України постійно вдосконалюють власну діяльність та розвиваються. В них проводиться заготівля, просушування, калібрування та зберігання зернової продукції та олійного насіння. Елеватори Дніпропетровської області здійснюють заготівлю зерна зі всього центрального регіону. Тут вирощуються різні види зернових культур, які успішно можуть бути доставлені до сховища з метою подальшого зберігання чи експорту. Уздовж річки Дніпро знаходиться рід елеваторів з можливістю відгрузки зерна на річкові баржі чи судна-зерновози класу річка-море.

Після збору врожаю більшість аграріїв приймає рішення про його зберігання. Ні для кого не секрет, шо вартість зерна в період період масових збирань є найнижчою. Всі виробники та фермерські господарства прагнуть до отримання високих показників прибутку. В разі браку власних потужностей зберігання, доводиться робити вибір на користь одного з найближчих елеваторів.

Елеватори південних регіонів, особливо Одеської та Миколаївської області, можуть встановлювати більш високу плату за зберігання зернової продукції. Дані показники складаються з вартості таких робіт:

 • прийом;
 • очистка;
 • сушка;
 • зберігання;
 • відвантаження;

Вартість зберігання зерна на елеваторі включає в себе додаткові витрати, такі як сушка, додаткове переміщення продукції, відстежування її поточних показників, а також оплата праці робітників, задіяних на зерносховищі. Все це можна детально розрахувати використовуючи наш калькулятор розрахунку вартості послуг кожного з елеваторів на карті.

Експорт та транспортування зернових

Зібрати та зберегти врожай це ще не всі турботи, для його вигідного продажу (зазвичай на експорт) потрібно спромогтися довести зерно до портів півдня України (припортові елеватори Одеської, елеватори Миколаївської, елеватори Херсонської області). З огляду на дефіцит рухомого складу Укрзалізниці та нові правила по ущільненню графіка в пікові періоди формування залізничних маршрутів, розроблений нами калькулятор залізничної логістики може виявитись вкрай корисним інструментом у виборі найбільш вигідного базису продажу врожаю. Розрахунок вартості транспортування зернових (та інших агрокультур) проводиться з урахуванням нових тарифів УЗ з кожного з елеваторів в порти Великої Одеси, Миколаєва, Херсона, або навіть Азовського морів. нструмент доступний з профайла кожного з елеваторів на карті і пропонує оціночну вартість CPT Порт з урахуванням базових ставок перевезення зерна хоперами в припортові елеватори для подальшого завантаження.