Річниця співпраці ПДАА з ІТ-компанією «AGROXY Україна». Win-Win можливий в реальності.

Раді згадати рік приємного і корисного спілкування з Полтавською державною аграрною академією, а особливо - з кафедрою інформаційних систем та технологій.

У грудні 2017 року між ПДАА та керівництвом компанії було підписано угоду про науково-технічну співпрацю, і за цей рік відбулося чимало позитивних подій, цікавих нововведень. Компанія AGROXY є постійним учасником наукових заходів, які проводить кафедра ІСТ (семінарів, виставок) і платформа використовується студентами академії для вирішення навчальних завдань.

Інколи ми отримуємо зворотній зв'язок, покращуємо наш сервіс, а студенти звикають до використання ІТ у професійному середовищі: можливості й переваги використання системи електронних торгів та інших сервісів системи електронних торгів є предметом вивчення в курсах дисциплін «Електронна комерція» та «Інформаційні системи в управлінні організацією».

Особливим досягненням стало проведення навчальної практики-2018 з інформаційних технологій на базі навчальних комп’ютерних лабораторій кафедри ІСТ із залученням всіх без вийнятку студентів-практикантів до дистанційного виконання практичних завдань, поставлених з боку компанії AGROXY і направлених як на удосконалення змісту інформаційного контенту Інтернет-платформи в частині її сайту, так і на формування у студентів чіткого розуміння обсягів, складності, важливості роботи в галузі інформаційного забезпечення всіх виробничих ланок галузі рослинництва.
Одним із головних розділів роботи сайту Agroxy.com та передумовою участі в електронних торгах є робота з картою елеваторів. На сьогоднішній день інформація по елеваторам України, що представлена у розділі «Карта елеваторів», є однією з найповніших за змістом та формою представлення у порівнянні з небагатьма іншими аналогічними ресурсами Інтернет.
Завдяки кропіткій та наполегливій роботі студенів 1 курсу спеціальностей «Інформаційні системи та технології» та «Публічне управління та адміністрування» разом із керівниками практики к.т.н. доцентом Уткіним Ю. В. та к.ф.-м.н. доцентом Копішинською О.П. було знайдено, проаналізовано, перевірено та відредаговано всю можливу інформацію про всі (!!) елеватори України, складено їх повний опис та відправлено для розміщення на сайті Agroxy.com в частині «Карта елеваторів». Тепер на інтерактивну карту нанесено 1100 елеваторів України, що мають потужність від 1,5 тис. тон до 150 тис. тон одночасного зберігання різних зернових культур. Така робота і такий результат є важливими для всіх учасників. Ну а ми доклали чималих зусиль, щоб візуалізувати цю інформацію, додати різних фільтрів пошуку та запропонувати її всім охочим безкоштовно.

Вважаємо, що нашу проміжну спільну мету - зробити доступною відкриту інформації в агросекторі кожному і поєднати цей процес з навчанням.

Для ІТ-компанії – пришвидшили та якісно здійснили реалізацію модернізації промо-сайту, наповнили змістом та відібраним матеріалом, грамотно подали на українській вкладниці сайту.


Для сільгоспвиробників – надали повну інформацію про один із найважливіших на сьогодні виробничий ресурс, яким є елеватор. Адже в світлі зростання валового збору продукції рослинництва та все більшого попиту на неї на міжнародному ринку, потреба в цих місцях зберігання зерна зростає.

Станом на осінь 2018 року спостерігається дефіцит елеваторних потужностей з прийнятним сервісом, здорожчання послуг із оренди вагонів та зерновозів, підвищення транспортних послуг. Тому визначення найближчих місць і характеристик елеваторів, калькуляція витрат на зберігання та логістику, яку можна провести на сайті в режимі онлайн, є надзвичайно важливою для виробників.

Для елеваторів – інформування про обсяги та підвищення конкурентності їх послуг, поштовх до взаємодії з виробником через Інтернет-платформу, можливість взяти участь в торгах.

Для студентів ця практика стала першим досвідом практичного застосування перших вмінь, отриманих під час вивчення дисциплін «Веб-дизайн» та «Вступ до інформаційних технологій», а також поєднання навичок збирання, оброблення та аналізу інофрмації, застосування її в практичних кейсах, вміння працювати в команді та виконувати частини спільної задачі, презентувати матеріал, організовувати власне робоче місце в інформаційному середовищі мережі Інтернет.

Отже, маємо успішний приклад співпраці навчального закладу і безнесу win-win (перемоги-перемога), адже є важливіші речі, ніж гроші.

Більше інформації - https://www.pdaa.edu.ua/news/richnycya-spivpraci-p...